KONST / Litografier / Färglitografi 14024070
*
nr 1402 4070
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Färglitografi, Marin. Signerad, numrerad 123/250. Motivet: 56x44, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:21:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 21:33:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth fartyg fartygsporträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv marinmålning svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
nr 1402 4070
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Färglitografi, Marin. Signerad, numrerad 123/250. Motivet: 56x44, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 21:33:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sÃ¥ngtextförfattare, född 1931, död 1999.Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth fartyg fartygsporträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv marinmålning svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50